Creative Commons. Мануал (украінская версія)

Материал из Вікі Фаланстэра
Перейти к: навигация, поиск

Содержание

Що і для чого

Що спільного між блогерами-початківцями і великими інтернет-порталами? Вони працюють з контентом, який може бути своїм чи чужим.

Виникає низка проблем: чи можна використати той чи інший фотознімок? Як вказати своє авторство у відео-роботі? Що робити, якщо потрібно використати чужий контент на своїй сторінці? Авторське право у його традиційному вигляді дає одну відповідь: "всі права застрежені". Іншими словами, слід домовлятися з автором про кожен окремий випадок використання твору. Чи існує простіший механізм в авторському праві у його сучасному вигляді, який дозволяє авторам і користувачам контенту швидше залагодити ці питання?

Так, звісно, існує. Ідеться про ліцензії Creative Commons, або "деякі права застережені". Використовуючи ці ліцензії ви не лише захищаєте свої авторські права, але і дозволяєте іншим користуватися вашими творами на умовах, які обираєте ви самі.

[Додати цей флоучат українською http://creativecommons.org.au/content/licensing-flowchart.pdf]

Як обрати ліцензію Creative Commons

Як обрати ліцензію Creative Commons

Creative Commons (CC) - це ліцензії, за допогою яких автор може дозволити використання свого твору будь-кому - але на своїх умовах. СС використовуються, якщо автор хоче дозволити розповсюдження і використання його твору, а також створення нових творів на його основі.

Обираючи ліцензію, автору слід звернути увагу на чотири основні умови, на основі яких формулюється шість типів ліцензій.

Зазначення авторства

Це основна умова всіх ліцензій СС, за якою дозволяється копіювання і поширення, внесення змін - створення реміксів та інших нових творів на основі Вашого, за умови обов’язкового посилання на Вас, як автора твору.

На тих самих умовах

Ця умова дозволяє іншим поширювати похідні твори лише на умовах ліцензії, вказаної на Вашому творі.

Некомерційне використання

Ця умова дозволяє іншим копіювати і поширювати Ваш твір, а також створювати похідні твори - але лише з некомерційною метою.

Без похідних творів

Умова, яка дозволяє копіювати і поширювати Ваш твір лише в його незмінному вигляді. Створення похідних - нових - творів, на основі Вашого, забороняється.

Типи ліцензій Creative Commons

Із зазначенням авторства (CC BY)

[додати іконку]

Ця ліцензія дозволяє іншим поширювати Ваш твір, редагувати і реміксувати, змінювати і створювати нові твори, на основі Вашого, навіть з комерційною метою, але за умови обов’язкового зазначення Вашого авторства. Це найвільніша ліцензія з найширшим колом дозволеного. Радимо її для максимального поширення і використання Вашого твору.

Із зазначенням авторства - Поширення на тих самих умовах (CC BY-SA)

[додати іконку]

Ця ліцензія дозволяє іншим реміксувати і адаптувати Ваш твір, а також створювати похідні твори на його основі, навіть з комерційною метою, за умови зазначення Вашого авторства і використання такої ж ліцензії для їхніх похідних творів. Цю ліцензію часто порівнюють з вільними ліцензіями "копілефт" і ліцензіями на вільне програмне запезпечення з відкритим кодом. Усі нові твори, на основі Вашого, будуть поширюватися за тією ж ліцензією. Отже, будь-які похідні твори будуть також доступні для комерційного використання. Цю ліцензію використовує Вікіпедія і її рекомендують для матеріалів, котрі передбачають включення контенту з Вікіпедії чи інших сестринських проектів.

Із зазначенням авторства - Без похідних (CC BY-ND)

[додати іконку]

Цю ліцензію варто використовувати, якщо ви хочете дозволити комерційне і некомерційне поширення Вашого твору, за умови збереження його цілісності і незмінності, і, звісно, зазначення Вашого авторства.

Із зазначенням авторства - Некомерційна (CC BY-NC)

[додати іконку]

Ця ліцензія дозволяє іншим реміксувати і модифікувати Ваш твір, а також створювати похідні твори на його основі з некомерційною метою, за умови зазначення Вас як автора оригінального твору. Всі нові твори повинні бути некомерційними, але необов'язково використовувати таку ж ліцензію, як у Вашому творі.

Із зазначенням авторства - Некомерційна - Поширення на тих самих умовах (CC BY-NC-SA)

[додати іконку]

Ця ліцензія дозволяє іншим реміксувати і модифікувати Ваш твір, а також створювати похідні твори на його основі з некомерційною метою, за умови зазначення Вас як автора оригінального твору і використання такої ж ліцензії для їхніх похідних творів.

Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних (CC BY-NC-ND)

[додати іконку]

Ця ліцензія надає користувачам найменший обсяг прав і лише дозволяє завантажувати Ваші твори і ділитися ними з іншими, за умови зазначення Вашого авторства. Будь-які зміни і використання з комерційною метою заборонені.

 Інфаграфіка пра СС, кую можна перакласці і дадаць

Як позначити свій контент

Ви вирішили використовувати ліцензії Creative Commons (СС) для Ваших матеріалів, визначилися з типом ліцензії, який найбільше Вам пасує, і готові її використати. Як вірно це зробити? Нижче кілька простих кроків.

Оберіть ліцензію СС за допомогою обирача: Інструменту для вибору ліцензій на сайті Creative Common. Дайте відповіді на кілька простих запитань і Ви отримаєте ліцензію і HTML код

[додати скріншоти].

Далі скопіюйте і вставте HTML код на Вашу вебсторінку чи вебсайт. Якщо Ви хочете ліцензувати весь матеріал Вашого сайту під певною ліцензією СС, варто вставити HTML код у шаблон Вашого сайту (наприклад, в нижнєу меню (футер).

Відредагуйте текст опису (за потреби). Наприклад, якщо Ви обрали ліцензію СC BY, Ви отримаєте такий текст у другому рядку HTML коду:

Цей твір ліцензовано за "http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/">ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна.

Ви можете зазначити, який саме твір, або що весь веб-сайт доступний на умовах цієї ліцензії. Наприклад, Ви можете написати: Цей веб-сайт ліцензовано за http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/">ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначене.

Наприклад, веб-сайт [вставити картинку з укр. сайту, як тут [[1]] https://wiki.creativecommons.org/wiki/Marking_your_work_with_a_CC_license]

Наприклад, блог [вставити картинку з укр блогу, як тут https://wiki.creativecommons.org/images/4/4b/CC_license_on_Cables_blog.jpg]

Наприклад, фото

https://wiki.creativecommons.org/images/9/97/8256206923_c77e85319e_n.jpg "Creative Commons 10th Birthday Celebration San Francisco" by tvol can be reused under the CC BY license

Заувага Ми не радимо використовувати вотермарки (watermark) чи візуальні маркери прямо на зображенні, оскільки це може спотворити зображення і перешкоджає його повторному використанню. Ліпше просто підпишіть Вашу фотографію, зазначивши всю необхідну інформацію.

Наприклад, презентація

[додати наш приклад https://wiki.creativecommons.org/images/7/77/CC_presentation_example.jpg]

Наприклад, відео

[додати наш приклад https://wiki.creativecommons.org/images/5/5a/By_bw_small.png]

https://wiki.creativecommons.org/images/f/f2/Video_embed_example.jpg

[Додати інфографіку з http://foter.com/blog/how-to-attribute-creative-commons-photos/]

Отже, Ви можете використовувати ліцензії СС як для всього вебсайту, так і для кожного окремого матеріалу.

Чого варто уникати

Одна з найпоширеніших проблем - невірне посилання на автора (або його відстутність :)

Усі ліцензії СС вимагають зазначення авторства:

  1. ідентифікації себе як автора твору (ім’я, псевдонім, нік, тощо),’
  2. повідомлення про охорону твору (copyright notice),
  3. повідомлення про, що твір поширюється на умовах певної ліцензії СС,
  4. повідомлення про відмову від гарантій [чи потрібно це включати?],
  5. активного посилання на твір.

Усі користувачі Вашого матеріалу повинні будуть посилатися на Ваше авторство так, як Ви сформулювали. Не забудьте прописати це!

Як позначити чужий контент

Як позначити чужий контент, який охороняється авторським правом

Якщо Ви плануєте використовувати матеріали, створені не Вами, Вам потрібно отримати дозволи, якщо на ці твори не поширюються винятки і обмеження з дії авторського права [додати FAQ про це???], чи якщо вони не перебувають у суспільному надбанні [теж пояснити у FAQ]. Памятайте, що Вам завжди треба зазначати автора!

У разі, якщо Ви бажаєте використовувати на своєму сайті чужі матеріали (тобто матеріали, які створили не Ви, чи на які Вам не належить авторське право), які не пощирюються на умовах вільних ліцензій або не є суспільним надбанням (так звані "пропрієтарні матеріали"), Ви маєте отримати відповідний дозвіл (ліцензію) від власника відповідних авторських або подібних прав. У деяких випадках, коли на Ваше використання пропрієтарних матеріалів поширюються винятками та обмеження авторських або подібних прав, Ви можете використовувати пропрієтарні матеріали без дозволу правовласника. Детальніше про винятки та обмеження авторських або подібних прав ви можете прочитати тут [ФАКЮ].

В усіх інших випадках використання пропрієтарних матеріалів без дозволу правовласника є порушенням авторських або подібних прав і може тягти за собою відповідальність. У разі отримання Вами дозволу правовласника на використання пропрієтарного матеріалу Ви повинні здійснювати таке використання виключно у рамках отриманого вами дозволу (зокрема умови дозволу можуть обмежувати способи, час, територію використання пропрієтарного матеріалу тощо) і позначати пропрієтарні матеріали знаком охорони авторського права якщо (і в такому вигляді як) його надав правовласник.

Зверніть увагу, що використовуючи чужі матеріали (з будь-яких підстав, будь то дозвіл правовласника, винятки та обмеження авторського права, тощо) ви повинні дотримуватися особистих немайнових прав творця матеріалу. Детальніше про особисті немайнові права творців ви можете порочитати: тут [ФАКЮ].

 Не можна позначати чужий контент вільними ліцензіями!!!!

Як позначити чужий контент під ліцензією Creative Commons

Схема посилання: <Автор>, <Назва твору>, <Джерело>, <Ліцензія>

Прыклад: Vivian and the Giant Fish by Alan Bruce, available under a Creative Commons Attribution Licence 2.0 
at http://www.flickr.com/photos/qole/2284384975 [додати наш приклад укр.?]

Як вказати автора Якщо Ви плануєте використовувати твори інших, завжди перевіряйте їхні побажання щодо того, як посилатися на їхнє авторство. Цю інформацію можна знайти на відповідній сторінці автора, або в профайлі автора на Flickr чи YouTube. Якщо авторів кілька - слід зазначати всіх.

Як дізнатися про те, хто є автором твору?

Інколи дізнатися про те, хто є автором певного твору, непросто. Якщо це блог чи вебсайт, на якому пише низка авторів, спробуйте визначити, хто саме є автором цього матеріалу. Якщо авторів багато, посилайтеся на всіх.

Якщо автор використовує нік (наприклад, на Flickr чи YouTube, спробуйте знайти повне ім’я у профайлі (‘About’ чи ‘Biography’) або у повідомленні про авторство (eg © Jane Smith 2008 - [наш приклад]). Якщо знайти ім’я неможливо, використовуйте псевдонім чи нік.

Як посилатися на інших

[Vivian and the Giant Fish by Alan Bruce, available under a Creative Commons Attribution Licence 2.0 at http://www.flickr.com/ photos/qole/2284384975 - знайти наш приклад]

Зазвичай зазначити повну інформацію неможливо, але пам’ятайте, що Ви завжди повинні зазначати ліцензію СС, за якою поширюється твір. Це робиться для того, щоб інші знали, що вони мають дозвіл на поширення цих матеріалів на певних умовах. Ви можете написати повну назву ліцензії, або її коротку назву - [надати приклади нижче нашою мовою]

eg Creative Commons Attribution-Noncommercial Australia 2.5), or you can use the abbreviated form of the licence (eg CC BY-NC Aus 2.5) or the licence buttons.

Посилання на сайт

Як Ви бачили на наших прикладах, важливо (за можливості) надати лінк на веб-сайт, де Ви отрималали цей твір. Це дозволяє іншим легше отримати доступ до самої роботи. Залежно від медій, які Ви використовуєте, це може бути гіперлінк чи URL (наприклад, веб адреса) у тексті. Якщо твір не має гіперлінку, асоційованого з ним, цього роботи не потрібно.

Написати трошки про Open Attribute (http://openattribute.com) is a tool to assist users of CC material to properly attribute. Once downloaded, it will provide attribution information for CC licensed content which users can copy and paste into their own work containing CC material. Below is a step by step guide on how to get Open Attribute on your browser: 1. To download, go to http://openattribute.com/; з http://www.smartcopying.edu.au/docs/default-source/cc_info_pack/how-to-attribute-creative-commons-licensed-materials.pdf?sfvrsn=4

Записуйте те, що Ви використовуєте Спробуйте вести список матеріалів, які Ви використовуєте, і де Ви їх взяли. Знайти цю інформацію знову може бути важко і на це може піти багато часу. Ви можете скористатися таблицею нижче для ведення цього списку.

[Варто послатися на http://creativecommons.org.au/content/attributingccmaterials.pdf]

Спосабы пазначэння твораў ў залежнасці ад структуры старонкі

[Перенести в кінець документу???]

Гэты пункт больш тычыцца некаторых існуючых практык пазначэння твораў на сайтах. Такіх спосабаў можа быць шэраг, варта каб яны адпавядалі прынцыпам:

  1. Былі заўважныя і лёгка знаходжаныя для карыставача сайта.
  2. Было зразумела зто аўтар і на якіх умовах распаўсюджваецца твор.
  3. Максімальна проста можна было прачытаць поўны тэкст умоваў.
Скрыншот старонкі: https://wiki.creativecommons.org/
Скрыншот старонкі: http://indiabiodiversity.org/species/show/33875
  • размяшчэнне пад творам (схема, фота, відэа)
  • размяшчэнне у канцыя матэрыяла (пад артыкулам)
  • цытыванне у навуковым стылі (гэта як у курсавых або навуковых артыкулах, зноскі на канец, асабліва, калі праца з выкарыстаннем шматлікіх аўтараў)
  • пазначэнне напачатку твора пад назвай (звычайна гэта хто напісаў тэкст, зрабіў фота, або відэа)
  • пазначэнне стродкамі вэб-рэдакцыі (i, або воблакі джава скрыптоў - якія выконвыюць функцыю "паказаць больш")
    • вадзяныя знакі - зручней за усё на фота... ???
  • прапісанне у палітыцы сайта тут можна вызначыць палітыку як для усяго кантэнта так і для асобныз яго відаў)
    • на асобнай тстаронцы
    • унізе (падвале, футэры) сайта
 Галерэі, якія маюць аднаго аўтара можна можна пазначаць пад назвай (блокам) галерэі або ў канцы.
 Пазначэнне рэгулярнай інфармацыі, напрыклад, такой як афішы, варта прапісаць у палітыцы сайта.

Глядзець яшчэ прыклады пазначэння.

Поради

Якщо на сайті містяться матеріали різних авторів із різними умовами використання

Якщо Ви хочете використати ліцензію Creative Commons для матеріалів сайту, але плануєте використовувати не лише Ваші матеріали на сайті, варто скористатися таким текстом: Цей веб-сайт ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначене.

Суперечливі умови використання

Існує різниця між знаками ліцензій Creative Commons і звичайним знаком сopyright (літера "с" латинкою у колі). То ж якщо Ви поширюєте Ваш контент на умовах ліцензії Creative Commons, знак сopyright ставити не варто, і тим більше не варто писати "Всі права застережені"!

Як позначати змішаний контент (колажі, ремікси...)

Якщо Ви змінюєте оригінальний твір (розмір, колір, текст), Ви створюєте похідний твір. І вам завжди потрібно посилатися на автора оригінального твору, який Ви використовуєте, і зазначати ті зміни, які Ви зробили. Найлегше це зробити одним реченням "Цей твір є похідним твором... і послатися на оригінальний твір так, як написано вище. Якщо Ви використовуєте низку творів, Ви можете написати "Цей твір включає матеріал з таких творів..." і перерахувати всі твори.

Змешаны кантэнт уключае ў сабе такія спосабы выкарыстання твораў:

  • вытворны твор (твор, які зроблены шляхам перапрацоўкі іншага арыгінальнага твора),
  • складаны твор (зборнікі, галерэі і іншыя падобныя творы, ў якіх пэўным чынам падобраны і змесцаваны арыгінальныя творы іншых аўтараў),
  • твор, зроблены некалькімі суаўтарамі.

Пазначэнне вытворнага твора пад ліцэнзіямі СС

Калі Вы выкарыстоўваеце арыгінальны твор (тэкст, фатаздымак, малюнак, відэа і інш.) і нейкім чынам змяняеце яго (памер, колер, перакладаеце увесь або частку тэксту, паслядоўнасць частак) - Вы ствараеце вытворны твор. У такіх выпадках заўсёды трэба спасылацца на аўтара арыгінальнага твору, які Вы выкарысталі. Прасцей за ўсё зрабіць гэты такім чынам: "Дадзены твор з'яўляецца вытворным творам <Назва арыгінальнага твору>". Трэба дадаць спасылку на арыгінальны твор і аўтара" (як зрабіць спасылку - глядзі вышэй).

Калі Вы выкарысталі некалькі твораў розных аўтараў, Вы можаце напісаць: "Гэты твор ўключае мытэрыялы з наступных твораў: <Пералічыць назвы арыгінальнага твору>" далей дадаць спасылкі на ўсе творы і ўсіх аўтараў.

Калі Вы выкарыстоўваеце вытворны твор, аўтары якога не пазначаны, трэба паглядзець, ці ёсць на сайце палітыка ліцэнзавання, і пазначыць аўтара згодна з яе ўмовамі. Напрыклад, перадрукаваць матэрыял рэдакцыі і пазначыць атрыбуцыю - назву рэдакцыі.

Пазначэнне складанага твора

Калі Вы выкарыстоўваеце складаны твор, Вам неабходна пазначыць перш за усё аўтара твора які вы запазычваеце, а пасля аўтара складанага твора. Напрыклад, гэта можа быць альманах тэкстаў пад чыесці рэдакцыяй.

Пазначэнне твора, які зроблены некалькімі суаўтарамі

Калі Вы выкарыстоўваеце твор, які быў зроблены некалькімі суаўтарамі, Вам трэба дадаць спасылку і на арыгінальны твор, і на усіх суаўтараў, незалежна ад таго, частку якога аўтара Вы выкарысталі. У гэтым выпадку спрабуйце выкарыстоўваць скарочаныя запісы.

 У астатнім глядзіце частку "Як пазначаць чужы твор".

Як вызначыць правілы для таго, хто бярэ кантэнт

Гэта апошні крок, які варта зрабіць, калі вы вызначаеце падыход (палітыку) для кантэнта на вашым сайце.

Скарочаная форма (з дадатковымі патрабаваннямі ўладальніка)

у большасці выпадкаў можна абмежавацца простай формай вашай палітыкі, якая змяшчаецца ў ніжняй часцы сайта. Для гэтага робім ужо знаёмыя крокі:

  1. Вызначаем тып ліцэнзіі СС.
  2. Дадатковыя ўмовы (адным сказам).
  3. Размяшчаем атрыманы тэкст у футэры сайта.

Напрыклад: "Кантэнт гэтага блога распаўсюджваецца за аўтарствам <Ваша імя> згодна ліцэнзіям Creative Commons <тып ліцэнзіі> 4.0 International. <Асобныя выпадкі будуць адмыслова агаворвацца>."

  • <Ваша імя> - тут можа быць ваша рэальнае імя, або псеўданім.
  • <тып ліцэнзіі> - абярыце адну з шасці ліцэнзій Creative Commons [спасылкі].
  • <Асобныя выпадкі будуць адмыслова агаворвацца> - тут можаце напісаць 1-2 сказы, у якіх вы прапішыце правілы адносна фатаграфій, тэкстаў, відаў.

Разгорнутая форма

  1. Падрыхтуйце адмысловую старонку на сайце і назавіце яе, напрыклад, "Умовы выкарыстання", "Правілы сайта".
  2. Дадайце спасылку ў ніжный часцы сайта на гэту старонку.
  3. Скапіруце тэкст ніжэй на старонку, і замяніце ўсе блокі ў дужках <> на свой.
  4. Таксама звярніце увагу, што заканадаўства некаторых краін патрабуе размяшчаць паведамленне пра правілы сайта пры першай загрузцы у адмысловым вакне знізу або зверху экрана. У Беларусі няма такога патрабавання, але гэта лічыцца добрай практыкай, папярджэваць карыстальніка вашага рэсурса.
 Варта ведаць! Усе дадатковыя ўмовы, якія вы хочаце адлюстраваць, прапісвайце ў палітыцы сайта.

Приклад політики

Матеріали розміщені на сайті доступні на умовах ліцензії Сreative Commons Із Зазначенням Авторства - Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна, якщо не зазначено інше.

Тобто, матеріали сайту дозволяється поширювати, редагувати, вносити до них зміни, брати за основу для інших творів, навіть для використання з комерційною метою, за умови зазначення авторства, і розповсюдження похідних творів на таких же умовах.

Зазначені вище права надаються на умовах дійсної на території всього світу, безоплатної, без права видавати субліцензії, невиключної, безвідкличної ліцензії.

Для використання матеріалів сайту у онлайн-маедіа, необхідним є відкрите для пошукових роботів гіперпосилання на запозичений матеріал.

З повним юридичним текстом ліцензії можна ознайомитись за посиланням.

Будь ласка, зверніть увагу, зазначені вище умови не застосовуються, якщо певний матеріал на сайті позначено як такий, що не ліцензується на зазначених вище умовах. Наприклад, окремі матеріали можуть бути позначені знаком ©, або “всі права захищено”, зазначено ім’я/псевдонім автора, або зазначено посилання на інший вид ліцензії, і т.і. Використання таких матеріалів потребуватиме спеціального дозволу, на інших умовах, ніж зазначені вище.

Будь ласка, ознайомтесь із матеріалом щодо того, як правильно зазначати авторство.

Найпоширеніші запитання

  • Що таке комерційне використання?

Це використання головним чином спрямоване на отримання комерційної вигоди або грошової винагороди.

  • Що таке Поширення на тих самих умовах?

Це умова ліцензії, котра вимагає поширювати похідні матеріали на умовах такої ж ліцензії, що й оригінальний матеріал. Наприклад, якщо Ви робите переклад статті, котра доступна на умовах CC BY-NC-SA 4.0, то і Ваш переклад ви маєте поширювати також на умовах на умовах CC BY-NC-SA чи більш пізньої версії ліцензій.

  1. Действительно ли модуль NC предотвращает коммерческое использование? - залишаємо це запитання чи видаляємо?
  2. Как NC влияет на создание смешанных произведений (например, коллажей)? - залишаємо це запитання чи видаляємо?
  • Як діє авторське право (тривалість, тощо)?

Авторське право діє на території всього світу протягом обмеженого часу (в більшості країн і в Україні, протягом всього життя автора та 70 років після його смерті).

  • Що таке особисті немайнові права творців?

Окрім авторських прав на використання матеріалів (котрі можуть передаватись і належати різним особам) існують так звані особисті немайнові права творців: право вимагати або забороняти вказання свого імені як творця матеріалу та право протидіяти перекрученню [спотворенню???] матеріалу. Ці права завжди належать творцю і діють безстроково.

  • Що таке суспільне надбання?

Це сукупність матеріалів, строк дії авторських прав на які закінчився. Будь-хто може вільно використовувати матеріали, що знаходяться в суспільному надбанні, за умови дотримання особистих немайнових прав творців. Зверніть увагу: матеріал може знаходитись у суспільному надбанні в одній країні, а в іншій охоронятись авторським правом.

  • Що таке винятки та обмеження авторських або подібних прав?

Це встановлені законодавством випадки, у яких охоронювані авторським правом твори можна використовувати без дозволу правовласника. Такі винятки і обмеження є різними в різних країнах. Наприклад, може бути дозволено використання коротких уривків чи цитат з матеріалу, використання матеріалу для потреб навчання, для інформування про поточні події або для створення пародій та карикатур тощо. [додати наші винятки]

  • Старі - нові версії ліцензій

Тексти лііцензій СС з часом оновлюються, створюються їх нові версії. Наразі останньоюверсією ліцензій СС є версія 4.0.

  • Яку версію ліцензії обрати?

Бажано обирати останню версію ліцензії оскільки, як правило, вона є найбільш досконалою.

  • Як зазначати атрибуцію в офлайнових публікаціях (наприклад, при виданні брошур)?

Для матеріалів, які будуть поширюватися офлайн, використовуйте назву та інші елементи опису. Ліцензію можна обрати також за допомогою Обирача ліцензій. [вставити картинку з укр офлайн документу як тут https://wiki.creativecommons.org/images/9/94/Help_others_attribute_you.jpg] У "Допоможіть іншим вказати ваше авторство!" обретіть Офлайн в останньому меню і замість HTML коду Ви отримаєте такий текст, який можна правити https://wiki.creativecommons.org/images/6/67/Col_cc_notice.jpg [зробити текст укр].

Дісклеймер

Зверніть увагу, що цей матеріал не слід сприймати як юридичну консультацію. У ньому ідеться про те, як працюють ліцензії, і він не створює відносин юрист – клієнт або інших подібних відносин. Автори не несуть будь-якої відповідальності за збитки, що можуть виникнути у зв’язку з його використанням.